Fakulteti i Shkencave të Natyrës

Fakulteti i Shkencave të Natyrës ka aktualisht 7 programe studimit :
Matematikë, Informatikë, Fizikë, Biologji - Kimi, Infermieri e përgjithshme, Infermieri - Mami, Infermieri - Fizioterapi.

Pas mbarimit të studimeve në këtë fakultet, lëshohen këto diploma universitare :
  • " Bachelor në Matematikë",
  • " Bachelor në Informatikë",
  • " Bachelor në Fizikë",
  • " Bachelor në Biologji - Kimi",
  • " Bachelor në  Infermieri e përgjithshme",
  • " Bachelor në Fizioterapi"
  • " Bachelor në Infermieri - Mami"

Cikli i dytë i studimeve (Master profesional) në

• Master Profesional në "Psikologji shëndeti"

Cikli i dytë i studimeve (Master i shkencave) në

• Master i Shkencave në "Biologji mjedisore"

Fakulteti ka katër departamente (të Matematikës, të Fizikës, të Biologji - Kimisë dhe të Infermierisë) dhe Institutin e studimeve të ujrave të rajonit të Shkodrës.
Në fakultet japin mësim 44 pedagogë të brendshëm prej të cilëve 6 profesorë, 10 profesorë të asociuar, 5 docentë, 7 lektorë të parë, 5 doktorantë, 10 pedagogë me master të nivelit të dytë dhe 1 lektor.
130 pedagogë të jashtëm prej të cilëve 1 profesor emeritus, 1 profesor, 3 profesorë të asociuar, 12 lektorë të parë, 9 doktorantë, 48 pedagogë me MND, DND ose DIND, 12 lektorë dhe/ose asistentë pedagogë, 44 udhëheqës praktikash profesionale.

Dekan : Prof.dr. Suzana (Kuçi) GOLEMI
e-mail : zgolemi@unishk.edu.al

zv.Dekan : Brunilda (Bajrami) LUFI

e-mail : blufi@unishk.edu.al

Sekretare e Dekanit : Rudina  (Bushati) MERAJA
e-mail :  rmeraja@unishk.edu.al      tel. 022 800 654

Sekretare mësimore :  Endrita DIZDARI dhe Natalina  (Palaj) PLANI
e-mail : edizdari@unishk.edu.al           e-mail : nplani@unishk.edu.al     tel : 22800654

Web Site i Fakultetit të Shkencave Natyrore.

Faqja e fakultetit të Shkencave Natyrore per E-Learning

Visual Paradigm Academic Partner Program has made possible the use of VP at University of Shkodra, "Luigj Gurakuqi" for educational purpose.