Vizitë studimore në kuadër të projektit IDEA në universitetin National and Kapodistrian në Athinë , Greqi

Në vijim të trajnimeve mbi aksesibilitetin e studentëve në Arsimin e Lartë , përfaqë ues të grupit të punës të projektit IDEA “Arsimi i Lartë gjithëpërfshirës në Ballkanin Perëndimor”, vizituan universitetin National and Kapodistrian në Athinë, Greqi. Përfaqësuesit nga universitetet e Ballkanit Perëndimor u njohën me përvojën mbi 20-vjeçare të këtij universiteti mbi shërbimet vullnetare për studentët me aftësi të kufizuar, shërbimin e transportit, shërbimet teknologjike dhe mbështetë se për këtë kategori studentësh.
Pjesëmarrësit u njohën konkretisht me ambjentet e me kushtet që iu ofronte ky universitet studentëve me AK në lehtësimin e aksesibilitetit të këtyre studentëve si një mundësi për ta përshtatur atë në kontekstin e universiteteve të përfshira në këtë projekt.